Skup brązu

Skupujemy każdy rodzaj brązu

W RMC Polska Sp. z o.o. kupujemy i sprzedajemy wszystkie rodzaje złomu brązu w tym magnetyczny i niemagnetyczny.

Złom Brązu charakteryzuje się czerwonawo-brązowym kolorem i składa się ze stopu miedzi (powyżej 80%) i cyny. Jako że brąz posiada często w składzie inne metale jego ocena wymaga analizy dostarczonego materiału za pomocą spektrometru.

Dostarczony na skup złom brązu musi być pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń a w szczególności stali, aluminium i innych metali czego nie akceptują odlewnie.

Główne rodzaje brązu:

magnetyczny brąz

Brąz magnetyczny

Charakteryzuje się raczej ciemnym, brązowawym odcieniem i jak sama jej nazwa wskazuje wykazuje on właściwości magnetyzujące. Pod względem chemicznym brązy te mają znacząco mniej miedzi co sprawia, że są one nieco mniej cenne niż brązy niemagnetyczne.

niemagnetyczny brąz

Brąz niemagnetyczny

Brązy niemagnetyczne to z kolei zupełne przeciwieństwo brązów magnetycznych. Posiadają one dużą ilość miedzi przez co automatycznie w górę idzie ich cena. Ze względu na dużą zawartość miedzi, brązy te nie wykazują cech magnetycznych.

wióry brązu

Wióry brązu

Wióry z brązu, czyli stop miedzi z innymi metalami, kupowane są na podstawie analizy składu i wilgotności. Ich cena zależy zawartości miedzi i innych metali stopowych. Materiał musi być pozbawiony wolnego żelaza oraz innych zanieczyszczeń.

Skup złomu brązu – cena

Cena skupu brązu jest uzależniona od jego stopu. Dostarczany do nas na skup złom powinien być posegregowany na klasy (brąz magnetyczny, brąz niemagnetyczny, wióry brązu).

W przypadku indywidualnych uzgodnień z handlowcem możemy posegregować złom dzieląc brąz na różne stopy i wycenić go indywidualnie (cena zależna od składu stopu metalu).
Ceny brązu są ustalane na bieżąco nawet kilka razy dziennie. Nasz cennik jest uzależniony od ceny miedzi i ceny cyny na LME (London Metal Exchange) , kursu euro oraz sytuacji rynkowej. W przypadku większych dostaw cena brązu w skupie może być ustalana indywidualnie.

Brąz – ciekawostki

Brąz jest znany ludzkości co najmniej od pięciu tysiącleci. Miał na tyle duże znaczenie dla rozwoju cywilizacji, że okres po epoce kamienia nazwano właśnie epoką brązu. W starożytności brązy były używane do wyrobu przedmiotów codziennego użytku i ozdób. W zależności od zastosowania zmieniano proporcje składników stopu.
Wytwarzaniem brązu już w starożytności zajmowali się wyspecjalizowani metalurdzy. Były to osoby poważane w społeczeństwie i bardzo dla niego ważne, o czym świadczą bogate pochówki z narzędziami odlewniczymi umieszczonymi ze zmarłym w grobie.