Skup cyny

Skupujemy cynę każdego rodzaju

Poza podstawowymi metalami kolorowymi RMC Polska Sp. z o.o. prowadzi również skup cyny.

Cyna to metal, który racji swojej niskiej temperatury topnienia i właściwości plastycznych, była już we wczesnym średniowieczu chętnie wykorzystywana do wyrabiania przedmiotów codziennego użytku.

Obecnie dzięki właściwością cyny wykorzystywana jest m.in. do lutowania i pokrywania powierzchni metalowych jako środek antykorozyjny.

Złom cyny skupujemy w różnych stopach: cyna ze srebrem, cyna z miedzią, cyna z ołowiem.

Rodzaje złomu cyny:

cyna skup

Cyna

Na skupach złomu kupuje się cynę w ilościach od 1 kg. Materiał występuje rzadko w postaci złomu ze względu na jego wartość i szerokie zastosowanie. Najczęściej spotykamy cynę
w postaci gąsek cynowych, lasek cynowych oraz drutu do lutowania.

cyna ze srebrem

Cyna ze srebrem

Kupujemy cynę ze srebrem w postaci odpadów poprodukcyjnych, wypływek oraz zgarów. W przypadku stopów SnAg płacimy zarówno za cynę jak i srebro na bazie ustalonych formuł cenowych opartych o LME.

Skup złomu cyny – cena

Podczas skupu cyny określamy zawartość cyny w dostarczonym złomie za pomocą spektrometru. Spektrometr pozwala na określenie procentowej ilości cyny w stopie a co za tym cena złomu cyny.

Cena cyny w skupie jest określana na podstawie zawartości cyny w stopie, aktualnych notowań cyny na LME oraz kursu euro. Na bazie tych trzech składowych ustalamy finalną cenę cyny.
W przeciwieństwie do innych złomów, złom cyny kupujemy głównie po kilka lub kilkanaście kilogramów.

Jeśli wykorzystujesz cynę do produkcji różnych swoich produktów prowadzimy również detaliczną sprzedaż złomu cyny.

Cyna – ciekawostki

Cyna ma stosunkowo niski punkt topnienia, wynoszący około 232°C. Dlatego jest stosunkowo łatwa do przetwarzania i lutowania.
Największe złoża cyny na świecie mieszczą się w Indonezji, Chinach, Tajlandii, Boliwii, Malezji, Rosji, Brazylii, Birmie i Australii. Cyna występowała również w Polsce. Śladowe ilości złóż cynonośnych znaleziono w Gierczynie oraz na terenie Sudetów, okolicach Czarnowa, Miedzianki i Starej Góry.