Skup stali manganowej

Skupujemy złom stali manganowej

W RMC Polska Sp. z o.o. skupujemy złom stali manganowej.

Stal manganowa inaczej zwana stalą Hadfielda należy do grupy stali stopowych. Jest to materiał który charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie i jest wykorzystywana głównie w górnictwie.

Na skupie złomu najczęściej spotykamy złom pochodzący z kopalni, kamieniołomów lub zakładów przetwarzania surowców wtórnych. Złom, który skupujemy jest najczęściej spotykany w postaci: gąsienic, młotków z młynów młotkowych, okładzin z młynów, „dzwonów” z kamieniołomów
i kopalni. W większości przypadków złom stali manganowej ma dużą wagę i często jest bardzo gruby.

Ponieważ stal manganowa nie jest magnetyczna oraz zawiera pierwiastki niepożądane przez huty nie można tego typu złomu sprzedawać do hut kupujących złom stalowy.

Wykorzystanie stali manganowej:

Skup stali manganowej – cena

W RMC Polska Sp. z o.o. prowadzimy skup stali manganowej o parametrach min. 11% manganu i max. 1% chromu.

Złom, który kupujemy musi mieć rozmiary 1000/500/200 mm.

Na złom o w/w parametrach posiadamy atrakcyjne ceny. Aktualny cennik skupu złomu w postaci stali manganowej jest dostępny u naszych handlowców.

Skup stali manganowej jest prowadzony zawsze na podstawie analizy składu chemicznego. W zależności od składu stopu, złom ma różną cenę.

Stosujemy dwa sorty stali manganowej uzależnione od składu chemicznego:

Stal manganowa – ciekawostki

Stal manganowa jest stosowana do produkcji krat więziennych dlatego możemy ją spotkać się z nazwą „stal więzienna”.
Stal manganowa ma stosunkowo niską temperaturę Curie, co oznacza, że traci swoje właściwości magnetyczne w stosunkowo niskiej temperaturze. Jest to przydatne w niektórych zastosowaniach, takich jak produkcja magnesów.
Stal manganowa jest szeroko stosowana w przemyśle cementowym do produkcji kruszarek i młynów kulowych, które są niezbędne do kruszenia surowców w procesie produkcji cementu.