Skup ZnAlu

Skupujemy każdy rodzaj ZnAl-u

W RMC Polska skupujemy każdy rodzaj ZnAl-u. ZnAl może być w każdej postaci i o każdej czystości. Cena ZnAl-u zależy od jego czystości i sytuacji na rynku.

Cena ZnAlu w skupie

Cena ZnAlu na skupie złomu jest uzależniona od wielu czynników.
Do głównych należy zaliczyć cenę cynku i aluminium na LME (London Metal Exchange), kurs walut, oraz popyt i podaż na rynku.

Co to jest ZnAl?

Złom ZnAlu, to jeden z ciekawszych rodzajów odpadów który możemy sprzedać na złomie. ZnAl jest to stop cynku z aluminium koloru szarego. Zazwyczaj zawartość cynku i aluminium w stopie ZnAl różni się w zależności od konkretnego zastosowania oraz wymagań technicznych, jednak głównie zawartość cynku przewyższa zawartość aluminium. Zawartość aluminium w stopie ZnAl wynosi od 3,7% do 28%. Najczęściej spotykamy ZnAle o zawartości aluminium do 11,5%.

Wygląd i kolor: Stop ZnAl ma zazwyczaj srebrzysty lub szary kolor, podobny do aluminium. Może również mieć charakterystyczną fakturę powierzchni, ale ta cecha może się różnić w zależności od sposobu przetwarzania materiału.

Waga: ZnAl jest znacznie cięższy od aluminium, jednak w porównaniu do innych metali jest stosunkowo lekki w porównaniu do innych metali o podobnym wyglądzie, takich jak stal czy żelazo.

Zastosowanie ZnAlu:

Stop ZnAl może posiadać różne proporcje składników, w zależności od zamierzonego zastosowania. Może mieć szerokie zastosowanie w przemyśle, zwłaszcza w produkcji elementów konstrukcyjnych, części maszyn, czy też elementów elektronicznych.

W zastosowaniu domowym znajdziemy zastosowanie ZnAlu w takich produktach jak: karnisze, zabawki, oświetlenie ogrodowe, zawiasy w meblach, wyposażenie łazienek, akcesoria ogrodowe i wiele innych.