Skup kabli

Skupujemy kable każdego rodzaju

Dzięki Partnerskiej współpracy z największymi przetwórcami kabli w Polsce jesteśmy w stanie kupić każdą ich ilość oraz każdy rodzaj kabli zapewniając konkurencyjne ceny na rynku. Posiadamy szerokie doświadczenie w wycenie i klasyfikacji wszelkiego typu kabli.

Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w określaniu zawartości złomu miedzi i aluminium w kablu co zapewnia państwa profesjonalną obsługę.

Skupowane kable światłowodowe są przekazywane do utylizacji w wyspecjalizowanych do tego instalacji recyklingowych.

Rodzaje kabli:

Jakie kable skupujemy?

skupiska kabli

Kable z wtyczkami

Kable pochodzą głównie z urządzeń elektronicznych lub instalacji przemysłowych. Często mają stalowy pancerz, wtyczki, gniazda. Muszą być pozbawione wolnych zanieczyszczeń i złomu. Zawartość ~26% miedzi.

kable z linki skup

Kable z linką nośną

Kable telekomunikacyjne lub koncentryczne podwieszane na słupach ze stalową linką nośną. Zdążają się kable żelowane. Kable powinny być oczyszczone z wolnych zanieczyszczeń niemetalicznych i złomu.

skup kabli

Kable zbrojone

Kable aluminiowe lub miedziane zbrojone stalową taśmą. Przeważnie używane w energetyce lub telekomunikacji. Kable te są układane bezpośrednio w ziemi a stalowy pancerz chroni je przed uszkodzeniem.

kable ołowiane

Kable ołowiane

Kable ołowiane używane głównie w telekomunikacji. Charakteryzują się otuliną wykonaną z ołowiu. Żyły w kablu są oddzielone od siebie izolacją papierową
lub polietylenową.

kable aluminiowe na sprzedaż

Kable aluminiowe

Kable aluminiowe wykorzystywane głównie w energetyce. Zdarzają się kable zawierające w swojej strukturze poza żyłami aluminiowymi również żyły miedziane.
Kupujemy kable aluminiowe grube i cienkie.

kable światłowodowe

Kable światłowodowe

Kable światłowodowe nie zawierają żadnych metali.
Są wykonane z włókien szklanych oraz różnych domieszek tworzywa sztucznego. Kable światłowodowe
są utylizowane za opłatą.

kable z wysokiej zawartosci miedzi

Kable o wysokiej zawartości miedzi

Kable energetyczne lub telekomunikacyjne o zawartości miedzi powyżej 50%. Kable muszą być pozbawione zanieczyszczeń, suche bez żelu, smoły i stali.

kable niebezpieczne

Kable niebezpieczne - 170410*

To rodzaj kabli miedzianych lub aluminiowych zawierających substancje ropopochodne, niebezpieczne dla środowiska, takich jak: smołę, oleje oraz smary.

mix kabli skup

Kable mix (instalacyjne)

Kable instalacyjne pochodzące z rozbiórek i remontów. Kable powinny być pozbawione zanieczyszczeń metalicznych i niemetalicznych. Zawartość ~38% miedzi.

Skup kabli w izolacji – cena

Skup kabli miedzianych odbywa się w oparciu o formułę odnoszącą się do ceny miedzi, którą możesz sprawdzić na stronie LME, natomiast skup kabli aluminiowych oparty jest na wielu innych zależnych przez co ich cena jest określana każdorazowo przy dostawie.

Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w określaniu zawartości złomu miedzi i aluminium w kablu co zapewnia państwa profesjonalną obsługę.

Skupowane kable miedziane i aluminiowe są przekazywane ze skupu do naszego partnera, który na odpowiednich maszynach w sposób profesjonalny przetwarza je i odzyskuje surowce wtórne w postaci czystej miedzi i aluminium.

Skupowane kable światłowodowe są przekazywane do utylizacji w wyspecjalizowanych do tego instalacji recyklingowych.

Indywidualna wycena:

Dla ilości samochodowych (min 21 ton) proponujemy indywidualną wycenę wartości kabli oparta na giełdzie w Londynie oraz zawartości Cu/Al w kablu.

Przy skupie kabli w izolacji oceniamy ich cenę na podstawie znajdującej się w nich ilości miedzi lub aluminium. Podczas przyjęcia kabli nasz zespół ekspertów oceni zawartość metali kolorowych w kablach.
Na podstawie określonej zawartości określamy cenę kabli. Cena kabli zależy od tego jaki materiał się w nich znajduje oraz jak skomplikowany jest proces ich przetwarzania.

Kable miedziane - ciekawostki

Zwykły kabel miedziany może przekazywać równocześnie 63 rozmowy telefoniczne na jednej parze przewodów. Skonstruowany w roku 1935 kabel koncentryczny osiąga pojemność kilku tysięcy rozmów.
Natomiast jedno włókno szklane światłowodu o średnicy 0,001 mm pozwala przekazywać równocześnie 30-40 tysięcy rozmów.
Jednym z najgrubszych kabli na świecie jest kabel NordLink.
Jest to kabel podmorski łączący Niemcy i Norwegię. Jego przekrój poprzeczny wynosi 1400 mm², co czyni go jednym
z najgrubszych kabli elektroenergetycznych na świecie.
Kabel ten ma zdolność przesyłania energii elektrycznej o mocy około 1,4 gigawata (GW).