Skup złomu stalowego

Skup i sprzedaż złomu stalowego

RMC Polska Sp. z o.o. jest jedną z najprężniej rozwijająca się spółek złomowych w Polsce.

Skupujemy złom stalowy z wielu źródeł, w tym: dużych firm produkcyjnych, niewielkich skupów złomu, wykonawców robót budowlanych i rozbiórkowych, agencji rządowych i ogółu społeczeństwa. Ponadto sprzedajemy nasz złom do wielu hut oraz odlewni w kraju i za granicą.

Nasze oddziały są tak zorganizowane by sprawnie i bez większej zwłoki obsłużyć naszych klientów. Wyróżniamy się uczciwością i rzetelnością klasyfikacji oraz wyceny złomu.

Naszym klientom zapewniamy kontenery na złom, szybką obsługę oraz załadunek złomu za pomocą HDS.

Złom stalowy - cena

Cena złomu stalowego w skupie jest uzależniona od jego parametrów fizycznych jak i chemicznych, W zależności od grubości, wielkości złomu stalowego oraz jego składu chemicznego ceny złomu stalowego wąchają się od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych za kilogram.

Cena skupu złomu stalowego jest również uzależniona od sytuacji na rynku, popytu na złom stalowy w hutach na terenie Polski oraz reszty świata. Największy wpływ na cenę złomu stalowego w Europie maja huty Tureckie.

Wyróżniamy się uczciwością i rzetelnością klasyfikacji i wyceny złomu.

Złom stalowy – ciekawostki

Produkcja jednej tony stali ze złomu prowadzi do zmniejszenia zużycia energii nawet o 84%. Ponadto, recykling stali pozwala zaoszczędzić 40% wody, a także znacząco zmniejszyć emisję zanieczyszczeń powietrza (o 86%) oraz wody (o 76%).
Stal może być przetwarzana wielokrotnie bez utraty jakości. Dodatkowo, dzięki technologii sortowania magnetycznego, jest ona stosunkowo łatwa w odzysku.
Symbol Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012, 115-metrowa wieża ArcelorMittal Orbit, stanowiąca doskonały punkt widokowy na Park Olimpijski w Londynie, w 60% skonstruowana została z recyklingu stali. Konstrukcję zaprojektowali Kapoor Anish i Cecil Balmond. Sponsorem budowy był światowy lider produkcji stali – koncern ArcelorMittal.
Konstrukcje stalowe są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż na przykład obiekty wykonane z żelbetu. Odzysk metalu dla obiektów stalowych wynosi minimalnie 80%. Tymczasem, odzysk żelbetu z konstrukcji to zaledwie 10% zużytego materiału.

Obecnie skupujemy i sprzedajemy: