Skupujemy każdy rodzaj złomu mosiądzu

W RMC Polska sp. z o.o. prowadzimy skup złom mosiądzu w każdej postaci i w każdej ilości. Jest to jeden z podstawowych przedmiotów naszej działalności.

Naszymi dostawcami złomu mosiądzu są głównie skupy złomów, firmy produkcyjne oraz osoby prywatne.

Mosiądz to stop miedzi z cynkiem o kolorze żółto pomarańczowym. Należy do grupy metali kolorowych a Jego barwa zależy od zawartości miedzi w stopie.

W skupie mosiądzu stosujemy kilka klas materiału:

mosiądz żółty

Mosiądz żółty

Mosiądz żółty to stop miedzi z cynkiem. Zawartość miedzi w stopie wynosi min 58%.
Poza miedzią i cynkiem w mosiądzach stosuje się również dodatki stopowe takie jak cyna, aluminium, mangan, żelazo, krzem i nikiel. Złom mosiądzu musi być wolny od zanieczyszczeń metalicznych i nie metalicznych. Dopuszcza się materiał pomalowany farbą.

mosiądz pobielanyt

Mosiądz pobielany

Mosiądz pobielany to jest mosiądz żółty pokryty powłoką z chromu lub niklu. Ten rodzaj mosiądzu wykorzystuje się głównie przy produkcji armatury oraz do wyrobu ozdób i elementów dekoracyjnych. Mosiądz pobielany może mieć różne poziomy czystości, co wpływa na jego jakość i wytrzymałość. Wyższa jakość oznacza, że jest bardziej odporny na wytarcia i utratę koloru.

Skup złomu mosiądzu – cena

By móc oferować najwyższą cenę mosiądzu posiadamy spectrometr potrzebny do badania zawartości Cu w stopie.

Cena mosiądzu w skupie zależy od ceny miedzi na LME (London Metal Exchange), kursu euro, zawartości miedzi w stopie oraz sytuacji rynkowej. Przy dostawie większej ilości złomu oferowana cena za materiał jest wyższa.
Dzięki skali naszej działalności oraz dużych ilości w zakresie skupu mosiądzu możemy zaoferować jedną z najwyższych cen na rynku.

Cennik w zakresie skupu złomu mosiądzu może się zmieniać nawet kilka razy dziennie. By sprawdzić aktualną cenę skupu mosiądzu zadzwoń do naszego handlowca.

Mosiądz – ciekawostki

Tombak to stopy miedzi z dodatkiem cynku na poziomie 5-20%. Tombak swoim wyglądem imituje złoto i wykorzystywany jest do wytwarzania przedmiotów artystycznych i jubilerskich.
Po raz pierwszy pojawił się w czasach rzymskich. Podobno, jako pierwsi wytwarzali mosiądz Mossyni – jeden z ludów w Azji Mniejszej, którzy stapiali miedź z mieszaniną węglanu cynku i krzemianu cynku – rudy nazywanej dzisiaj galmanem.
W czasach Imperium Rzymskiego na terenach dzisiejszej Turcji bito z mosiądzu monety, które bardzo szybko weszły do obiegu na terenie całego Imperium.